Detská pestúnka Motorola MBP 36S – recenzia

Americká značka Motorola je známa svojimi mobilnými telefónmi, ale ponúka aj širokú škálu kvalitných detských monitorov. V dnešnej recenzii si predstavíme jeden z najpredávanejších modelov detskú video pestúnku Motorola MBP 36S.


Motorola pestúnka MBP 36S Je možné kúpiť v slovenských e-shopoch za cenu od € do
(Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Digitálna pestúnka Motorola MBP36s poskytuje okrem zvuku i prenos obrazu, ktorý sa na rodičovskej jednotke zobrazuje na farebnom 3,5“ (8,9 cm) LCD displeji. Kamera disponuje infračerveným nočným videním, čím umožňuje rodičom sledovať svoje dieťa akusticky a aj vizuálne, počas dňa i v noci. Pomocou diaľkového ovládania kamery ľahko sledujete pohyby, a tak vaše dieťa máte vždy pod dohľadom. Technológia FHSS zabezpečuje bezpečné a bezchybné pripojenie.

Balenie

Balenie detského monitoru Motorola MBP36s je veľmi vysokej kvality, pevné a dobre spracované.
Obsahuje baby monitor, ktorý sa skladá z rodičovskej a detskej jednotky, nabíjací Ni-MH akumulátor, ktorý je určený pre rodičovskú jednotku, dva napájacie zdroje pre rodičovskú aj detskú jednotku a používateľskú príručku.

 • Rodičovská jednotka
 • Detská jednotka (kamera)
 • Nabíjateľný Ni-MH akumulátor
 • Napájací adaptér pre rodičovskú jednotku
 • Napájací adaptér pre detskú jednotku
 • Užívateľská príručka

Motorola MBP 36s komplet

Dizajn video pestúnky Motorola MBP36s

Motorola MBP36S sa skladá z dvoch prvkov: detskej a rodičovskej jednotky. Obe časti sú z bielych plastov. Použité materiály a spracovanie sú kvalitné, všetky prvky navzájom tesne priliehajú.

Detská jednotka je vlastne kamera na okrúhlej základni. Objektív kamery je umiestnený na guľovom kĺbe a je obklopený LED diódami infračerveného nočného videnia. Ak svetelný senzor zistí, že okolité svetlo je slabé, nočné videnie sa automaticky aktivuje a obrazovka na rodičovskej jednotke sa prepne do monochromatického (čiernobieleho) režimu.

Anténa, snímač teploty a napájanie pre sieťový adaptér sú umiestnené na zadnej strane stojanu kamery. Na pravej strane stojanu je tlačidlo pre zapnutie / vypnutie detskej jednotky. Na spodnej časti stojanu sú gumové podložky, vďaka ktorým kamera pevne stojí na ľubovoľnom povrchu. Pomocou špeciálneho “očka” viete kameru upevniť na na stenu.

Rodičovská jednotka Motoroly MBP36s je podlhovasté zariadenie s farebným LCD TFT displejom, uhlopriečkou 3,5 “a rozlíšením 320 × 240 pixelov. Jednotka je prijímačom signálu prichádzajúceho z kamery. Vybavená je ovládacími tlačidlami umiestnenými na ľavej a pravej strane displeja.

Vľavo sú tlačidlá na ovládanie pohybu kamery na diaľku, pretože kamera je vybavená servopohonom. Tlačidlá nastavujú uhol kamery hore / dole a doľava / doprava.

Napravo od displeja nájdete ďalšie 4 tlačidlá s nasledujúcimi úlohami:

 • Tlačidlo Menu pre vyvolanie jednotlivých funkcií menu z MBP 36s
 • Tlačidlo OK pre potvrdenie nastavenia
 • Tlačidlo zapnúť alebo vypnúť LCD displej
 • Talk tlačidlo pre aktiváciu funkcie konverzácie. Keďže obe jednotky majú vstavaný mikrofón, zariadenie podporuje obojsmernú komunikáciu.

Nad displejom sa nachádza 6 LED indikátorov. Prvé svetielko je varovné svetlo batérie. Ak je rodičovská jednotka pripojená adaptérom k sieti, kontrolka svieti na modro. Pri nízkom stave batérie sa zmení na červenú – indikuje vybitie. Druhá dióda ukazuje zapnutie/vypnutie jednotky a zvyšné 4 LED opticky zobrazujú úroveň hlasitosti.

Na zadnej strane rodičovskej jednotky detskej videopestúnky Motorola MBP36s je praktický sklopný stojan pre vertikálne umiestnenie obrazovky, anténa, veko, ktoré pokrýva batériu a taktiež reproduktor.

Motorola MBP36s rodičovská jednotka zozadu

Na ľavej strane jednotky je zásuvka na pripojenie sieťového adaptéra a AV/audio výstup, ktorý môžete použiť na pripojenie rodičovskej jednotky k televízoru alebo počítaču, a obraz z kamery môžete takýmto spôsobom sledovať na veľkej televíznej obrazovke alebo PC motitore.

Uvedenie do prevádzky

Rodičovská jednotka Motoroly MBP36S je veľmi ľahká – váži približne 170 gramov – teda je len o niečo ťažšia ako štandardný smartfón. Po vložení akumulátora je potrebné stlačiť a držať tlačidlo zapínania asi jednu sekundu.

Detskú jednotku napojíte na adaptér a aktivujete pomocou posuvného tlačidla na zadnej strane. Po zapnutí nie je potrebné nič konfigurovať ani nastavovať. Vysielač a prijímacia jednotka sú predkonfigurované a po zapnutí prístroja sa medzi sebou navzájom prepoja. 3,5″LCD displej na rodičovskej jednotky zobrazí video snímané kamerou na detskej jednotke.

Funkcie (funkcionalita)

Detský monitor Motorola MBP36S získala od nás niekoľko bodov za množstvo užívateľsky prívetivých funkcií. V prvom rade za vysoký výkon a ostrý obraz. Kamera zariadenia je kvalitná a umožňuje spoľahlivo ostrý obraz dieťaťa. Samotný obraz je dosť jasný, dokonca aj v režime nočného videnia. Samozrejme, pohybujúce sa objekty sa trochu „zadrhávajú“ na obrazovke, ale napriek tomu kvalita postačuje na monitorovanie dieťaťa.

Bábätko môžete sledovať na veľkom 3,5 palcovom farebnom LCD displeji, pomocou diaľkovo ovládanej kamery. Vďaka funkcii nočného videnia aj za znížených svetelných podmienok.

Funkcia obojsmernej komunikácie umožňuje priamy kontakt s dieťaťom.

Za zmienku stoja aj funkcie LED indikátorov úrovne hlasitosti, snímač izbovej teploty a funkcia upozornenia na nízku kapacitu batérie.

Základné rysy Motorola detskej opatrovateľky sú:

 • farebný 3,5 palcový LCD displej
 • digitálna bezdrôtová technológia 2.4 GHz FHSS
 • vysoká citlivosť mikrofónu
 • obojsmerná komunikácia
 • sklápacia anténa
 • diaľkovo ovládaná kamera s funkciou otáčania, nakláňania a digitálneho zoomu
 • infračervené nočné videnie
 • výstup audio/video na rodičovské jednotke
 • 5 melódií
 • monitorovanie teploty
 • funkcia časovača
 • možnosť upevnenia kamery na stenu

Prenos dát

Motorola MBP36S využíva pre prenos dát digitálnu technológiu 2,4 GHz FHSS, ktorá poskytuje bezpečný signál, ktorý nie je možné odpočúvať. Dáta sú z vysielača detskej jednotky kódované a prenášané bez straty do prijímača – rodičovskej jednotky. Rodičovská jednotka nielen prijíma informácie, ale ich aj odosiela – komunikácia je obojsmerná. Po stlačení tlačidla hovoru môžete hovoriť do mikrofónu materskej jednotky a váš hlas je počuť z reproduktora detskej jednotky. Táto funkcia vám môže ušetriť niekoľko ciest k bábätku.

Zvuky na rodičovskej jednotke sú vydávané cez reproduktor v zadnej časti prístroja, to znamená, že zvuky budete počuť, aj keď máte LCD displej vypnutý. Displej sa totiž po určitej dobe automaticky vypne. Má to svoje výhody aj nevýhody:

 • Výhodou je, že sa predlžuje životnosť batérie. Životnosť batérie môžete predĺžiť aj znížením jasu displeja a hlasitosti. Obe nastavenia možno meniť.
 • Nevýhodou, že displej musíte aktivovať stlačením tlačidla.

Osobne mi na MBP36s chýba funkcia aktivácie displeja na zvukovej báze – automatické zapnutie displeja v prípade, že sa aktivuje zvuk.

Doplnkové funkcie

Video pestúnka obsahuje 5 melódií, ktoré prehrávate pomocou vstavaného reproduktora na detskej jednotke. Voľbu konkrétnej melódie alebo prehrávanie všetkých skladieb v poradí môžete nastaviť prostredníctvom rodičovskej jednotky.

Snímač teploty na detskej jednotke meria teplotu v miestnosti, pričom aktuálna hodnota sa zobrazuje na LCD displeji rodičovskej jednotky. Pri príliš vysokej (vyššia ako 29 °), alebo príliš nízkej teplote (nižšej ako 14 °) je nameraná hodnota zobrazená v červenej farbe. Tieto prahové hodnoty teploty nie je možné individuálne konfigurovať, budete si musieť vystačiť s továrenskými nastaveniami.

Úroveň hlasitosti reproduktora materskej jednotky má 8-krokové nastavenie, vďaka tomu viete optimálne prispôsobiť zvuk. Rozkladací stojanček vzadu jednotky umožňuje ľahké umiestnenie prístroja na stole.

Materskú jednotku Motoroly MBP36S viete pomocou AV kábla pripojiť k televízoru alebo monitoru.


Motorola pestúnka MBP 36S Je možné kúpiť v slovenských e-shopoch za cenu od € do
(Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Celkové hodnotenie

Spoľahlivosť, efektívnosť a funkčnosť – to sú aspekty, s ktorými Motorola MBP36S vyniká. Manipulácia s babymonitorom je veľmi jednoduchá. Veľkým plusom je skutočnosť, že pri prvom uvedení do prevádzky nemusíte vykonať žiadne nastavenia ani konfigurácie. Videopestúnka Motorola MBP36S je spoľahlivým partnerom na zaistenie optimálnej ochrany dieťaťa. Integrované funkcie a funkcie sú vo všeobecnosti inovatívne a orientované na spotrebiteľov. Ide o skutočne všestranný videomonitor, ktorý ponúka čistotu obrazu a zvuku. Počas sledovania vášho dieťaťa môžete upraviť uhol kamery a priblížiť ho bez problémov z rodičovskej jednotky. Pre pohodu a bezpečnosť vášho dieťaťa je to skvelá investícia a kúpu Motoroly MBP36s odporúčame.

Obsluha / manipulácia
Funkcionalita
Spoľahlivosť
Dizajn
Kvalita zvuku
Celkovo

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *