Monitor dychu Jablotron Nanny BM-02 recenzia

Jedným z najpredávanejších monitorov dychu na našom trhu je Jablotron Nanny BM-02. Monitor vyrába česká firma a patrí medzi monitory dychu, ktoré sú certifikované ako zdravotnícka pomôcka. Vyniká najmä veľkosťou snímacej dosky s vysokou citlivosťou. Viac sa o ňom dozviete v našej recenzii.

Technické parametre monitora dychu Jablotron Nanny BM-02

 • Napájanie: 3V, 2× 1,5V alkalické batérie typ AA LR6
 • Kľudový odber: 0,2 mA
 • Priemerná životnosť batérií: 6 mesiacov
 • Odporúčaná hmotnosť dieťaťa: min. 2kg do 15kg
 • Rozmery snímacej podložky: 500×305×15 mm
 • Hmotnosť snímacej podložky: 1000 g
 • Rozmery vyhodnocovacia jednotka: 140× 80×35 mm
 • Hmotnosť vyhodnocovacej jednotky: 123 g
 • Poplachová frekvencia dýchania menej ako 8 nádychov/min (tj.<0,13 Hz)
 • Akustický výkon alarmu 75 dB/m ±5 % dB/m
 • Odporúčaná doba používania: 2 roky

Jablotron Nanny BM-02 recenzia

Jablotron Nanny BM-02 je certifikovaný bezdotykový monitor dychu, ktorý slúži na monitorovanie dychu kojencov. Používa sa v nemocniciach aj domácnostiach na predchádzanie rizikám spojeným so zástavou dýchania bábätiek (syndrómom náhleho úmrtia dojčiat -SIDS, zvratky, dusenie, choroby)… Od okamihu narodenia až do 1 roku veku, sa u detí môže vyskytnúť nepravidelné dýchanie, alergické reakcie, vracanie alebo iné príčiny, ktoré môžu viesť k zástave dychu. Zariadenie Nanny Bm-02 alarmom včas upozorní rodičov či opatrovateľov na nebezpečenstvo a poskytne im tak čas na kroky vedúce k záchrane života dieťaťa.

Alarm sa aktivuje v prípade zastavenia dýchania na dlhšiu dobu ako 20 sekúnd, alebo v prípade poklesu dychovej frekvencie pod 8 dychov za minútu. Pri problémoch s dýchaním bábätka upozorní hlasným zvukovým alarmom. K dispozícii je tiež vizuálne zobrazenie na riadiacej jednotke. Ak dieťa dýcha, zelená ikonka smajlíka vás ubezpečí, že všetko je v poriadku. V prípade nebezpečenstva sa rozsvieti červená kontrolka. Monitor Nanny sa postará o dieťa 24 hodín denne a rodičom zabezpečí pokojný spánok.

Obsah balenia a inštalácia Jablotron Nanny BM-02

Jednou z predností monitora dychu Nanny BM-02 je jednoduchá inštalácia a ovládanie. Prístroj sa skladá zo snímacej podložky s citlivým senzorom, ktorú umiestníte pod matrac detskej postieľky a riadiacej elektronickej jednotky so signalizačnými kontrolkami a akustickým alarmom. Zariadenie beží na bežných alkalických AA batériách, takže dieťatku nehrozí žiadne nebezpečenstvo v súvislosti s pripojením do elektrickej siete.

V balení nájdete:

 • snímaciu podložku z kvalitného plastu odolnú proti vlhkosti a preniknutiu kvapaliny
 • elektronickú vyhodnocovaciu jednotku
 • predlžovací kábel
 • plastovú úchytku
 • návod na používanie a inštrukcie prvej pomoci
 • 2 ks hygienických utierok
 • 2 ks kvalitných 1,5V AA batérií

Snímacia podložka má obdĺžnikový tvar veľkosti 500×305 mm a hrúbku 1,5 cm, teda vyzerá asi ako bežný notebook. Riadiaca jednotka má veľkosť ako väčší mobil. Je na nej tlačidlo zapínania/vypínania prístroja, alarm a 3 kontrolné svetlielka.

Kontrolky sú pekne vizuálne rozlíšené:

Zelený usmievavý smajlík – kontrolka, ktorá krátkym bliknutím reaguje na nádych (pohyb) dieťaťa. Blikanie nemusí byť úplne pravidelné, frekvencia blikania zodpovedá pohybom alebo nádychom dieťaťa.
Červený smutný smajlík – kontrolka, ktorá blikaním signalizuje alarm.
Kontrolka s batériou – blikaním upozorňuje, že je potrebné vymeniť batérie.

Riadiaca jednotka funguje na tužkové 1,5V alkalické batérie typu AA LR6, bez pripojenia k elektrickej sieti. Výrobca udáva výdrž batérií až 6 mesiacov v prípade bežného používania. Pri každom zapnutí jednotky automaticky dochádza ku kontrole stavu batérií. Na potrebu ich výmeny vás upozorní kontrolka.

Postup pri inštalácii

Inštalácia je veľmi jednoduchá, do 3 minút ju zvládne aj menej technicky zdatný človek. Pred samotným použitím si pozorne preštudujte návod a pri inštalácii postupujte podľa inštrukcií.

 1. Do riadiacej jednotky vložte batérie.
 2. Snímaciu podložku umiestnite pod matrac detskej postieľky, kolísky, kočíka, a pod., na miesto, kde bude bábätko ležať. Podložka musí byť umiestnená na rovnom a tvrdom povrchu.
 3. Pripevnite riadiacu jednotku na postieľku. Musí byť obrátená alarmom smerom od dieťatka. Ak chcete pripevniť jednotku na stenu , prípadne na iné viditeľné miesto, použite plastový držiak a predlžovací kábel. Káble umiestnite tak, aby neboli v dosahu bábätka.
 4. Prepojte riadiacu jednotku so snímačom. Uistite sa, že konektor zapadol a drží.
 5. Zapnite monitor Nanny. Po zapnutí jednotky krátko bliknú postupne všetky 3 kontrolky a ozve sa pípnutie. Automaticky sa vykoná test batérií a kontrola funkčnosti prístroja.

Ako funguje monitor Nanny

Prístroj funguje na princípe snímania dýchania dieťaťa senzorovou podložkou, ktorá je veľmi citlivá, takže dokáže odhaliť aj najmenší pohyb. Následne sú údaje so snímača vyhodnotené v riadiacej jednotke.

Ak riadiaca jednotka vyhodnotí, že sa dieťa nenadýchlo dlhšie ako cca 20 sekúnd, alebo ak je počet nádychov menší ako 8 za minútu, spustí sa alarm. Alarm vydáva intenzívny zvuk, ktorý budete určite počuť a zároveň začne blikať červená kontrolka na riadiacej jednotke.

Upozornenie: Keď sa vaše dieťa v noci zobudí a vyberiete ho z postieľky, nezabudnite najprv vypnúť monitor lebo zobudíte celý dom. Uistite sa, že ste ho opäť zapli, keď dieťatko uložíte späť.

Vynikajúca kvalita a absolútna bezpečnosť

Monitor Jablotron NANNY BM-02 sa vyrába v Českej republike v súlade so všetkými požiadavkami európskych noriem a je certifikovaný ako zdravotnícka pomôcka. Pri certifikácii prešiel monitor prísnym a rozsiahlym testovaním. Osvedčil sa v nemocniciach a pôrodniciach v mnohých štátoch sveta, na jeho kvalitu sa teda môžete spoľahnúť. Žiadna časť prístroja neprichádza do fyzického kontaktu s telom dieťaťa, nevyžaruje žiadnu energiu a nemá vplyv na zdravie dieťaťa.

Veľkou prednosťou je automatická kontrola stavu batérií a funkčnosti pri zapnutí prístroja. Po zapnutí prebliknú všetky 3 kontrolky a ozve sa krátke pípnutie. Vďaka tomu hneď viete, či je všetko v poriadku. Zároveň sa týmto testom zabezpečuje vysoká miera bezpečnosti a predchádza sa zlyhaniu zariadenia.

Pozitívne recenzie a spätnú väzbu na monitor dychu Nanny od reálnych užívateľov, je možné nájisť aj na rôznych internetových stránkach a fórach.

Výhody:

 • Testovanie pri spustení. Po zapnutí, prístroj automaticky testuje funkčnosť a tiež stav batérií. Ak je všetko v poriadku prebliknú všetky 3 kontrolky.
 • Jasný, dobre počuteľný alarm.
 • Pekne spracovaná vizuálna signalizácia – kontrolky.
 • Jednoduchá inštalácia a údržba.
 • Prítomnosť predlžovacieho kábla, čo umožňuje umiestniť riadiacu jednotku aj na vzdialenosť 5 metrov od postieľky.
 • Certifikácia ako zdravotnícka pomôcka.

Nevýhody:

 • Snímač musí byť umiestnený na úplne rovnom povrchu. V opačnom prípade, musí byť medzi základňou a matracom umiestnený napr. kus preglejky.
 • Funguje len ako monitor dychu, nemá žiadne ďalšie funkcie (neprenáša zvuk, video…). Nemôžete ho využiť ako detské vysielačky. V prípade, že chcete bábätko aj počuť a vidieť je potrebné dokúpiť elektronickú pestúnku.

Cena monitora:


Jablotron Monitor dychu Nanny BM-02A Je možné kúpiť v slovenských e-shopoch za cenu od € do
(Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

 

Záverečné hodnotenie monitora Jablotron Nanny

Jablotron Nanny BM-02 je šikovný monitor dychu bez nadmernej komplikovanosti, certifikovaný ako zdravotnícka pomôcka a vhodný aj pre predčasne narodené deti. Disponuje citlivou snímacou podložkou, hlasným alarmom a pekne riešenou vizuálnou signalizáciou. Ak máte obavy zo syndrómu náhleho úmrtia dieťaťa alebo akýchkoľvek iných stavov, ktoré vyžadujú sledovanie dýchania vášho dieťaťa, tento monitor efektívne a spoľahlivo vykoná svoju prácu.

 

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *