Monitor Angelcare AC1100 recenzia

Angelcare AC1100 je multifunkčný systém na monitorovanie dieťaťa, ktorý v sebe spája monitor pohybu a zároveň klasickú video pestúnku. Cena prístroja je vyššia, výrobca však deklaruje kvalitu, funkčnosť a užívateľskú prívetivosť. Zodpovedá AC1100 tomu čo výrobca sľubuje? Dozviete sa v našej recenzii.

Angelcare AC1100 hlavné funkcie

  • sledovanie a vyhodnocovanie pohybov dieťaťa (monitoring dýchania)
  • interkom – obojsmerný prenos zvuku
  • farebné HD video s infračerveným nočným videním – kamera 240×320, 15 obrazov/sec.
  • digitálny zoom (priblíženie obrazu)
  • plne farebný 2,75″ (7 cm) dotykový LCD displej
  • digitálny prenos v pásme 2,4 GHz, 64 kanálov automaticky ladených technológiou FHSS
  • dosah až 200 metrov

Angelcare AC 1100 monitor pohybu, zvuku a baby video v jednom, disponuje množstvom ďalších funkcií, ktorým sa budeme venovať v recenzii nižšie.

Recenzia monitora Angelcare AC1100

Angelcare AC1100 je oceňovaný detský monitor, ktorý umožňuje vidieť, počuť a komunikovať s dieťaťom a zároveň monitoruje pohyby dieťatka pomocou senzorov umiestnených pod matracom. Pokiaľ nie je po dobu dlhšiu ako 20 sekúnd detekovaný žiadny pohyb, ozve sa alarm. Unikátny systém 3v1 poskytuje rodičom maximálny komfort, potrebné pohodlie a kľud.

Obsah balenia

Balenie Monitora Angelcare AC 1100 obsahuje detskú a rodičovskú jednotku, dve špeciálne snímacie dosky, nabíjaciu jednotku a dva napájacie zdroje (AC adaptéry). K dispozícii sú tiež nabíjateľné 1,2V AAA batérie, chránič káblov fix kit a návod na obsluhu, ktorý je užívateľsky veľmi prívetivý a ľahko zrozumiteľný.

Dizajn monitora

Prístroj má atraktívny a príjemný dizajn.

Dizajnom najviac zaujme detská jednotka. Má podobu futuristického anjelika, typického pre značku Angelcare. Na vrchu je umiestnený krúžok, slúžiaci ako nočné osvetlenie, v strede jednotky sa nachádzajú LED diódy, a po bokoch „krídelká“.

Krídelká sú vlastne tlačidlá, jedno slúži ako tlačidlo zapínania/vypínania jednotky, druhým zapnete nočné svetielko zelenkavej farby. V centrálnej časti detskej jednotky sú umiestnené LED indikátory, kamera s infračerveným nočným videním a tiež mikrofón. Reproduktor je umiestnený na zadnej strane jednotky. Nachádza sa tu aj miesto na pripojenie adaptéra a snímacej podložky a tiež otočný gombík, pomocou ktorého nastavíte uhol kamery. Spodná časť má štandardnú skrutku na pripojenie na statív a nachádza sa tu miesto pre vloženie batérií.

Rodičovská jednotka je veľká zhruba ako o niečo hrubší mobil. V hornej časti jej dominuje farebný dotykový LCD displej, v spodnej časti sa nachádza mikrofón na komunikáciu s dieťatkom a reproduktor. Na bočnej strane rodičovskej jednotky sa nachádza tlačidlo zapnutia/vypnutia (ON/OFF). Na opačnom boku nájdete 3 tlačidlá. 2 tlačidlá slúžia na reguláciu intenzity zvuku. Sú označené znakmi plus (+) a mínus (-). Tretie je tlačidlo „rozhovor“, po jeho stlačení a podržaní sa viete prihovoriť dieťatku. Na zadnej strane rodičovskej jednotky nájdete kryt pre vloženie batérií.

Snímacie dosky monitora Angelcare AC1100 majú štvorcový tvar veľkosti 24×24 cm a hrúbku cca 1 cm.

 

Inštalácia a uvedenie do prevádzky

Na rozdiel od väčšiny iných detských monitorovacích zariadení, Angelcare AC1100 v sebe kombinuje funkcie niekoľkých prístrojov. Je preto namieste sa pýtať na rozsah inštalácie a komplikovanosť ovládania.

Inštalácia monitora je však pomerne jednoduchá a ovládanie intuitívne. Napriek tomu vám pred inštaláciou odporúčame dôkladne preštudovať priložený manuál. Nastavenie a otestovanie správneho fungovania všetkých funkcií monitora a tiež oboznámenie sa s menu zaberie nejaký čas. Monitor Angelcare AC1100 môžete používať s prednastavenými výrobnými nastaveniami alebo si ich môžete prispôsobiť podľa vašich preferencií.

Do rodičovskej jednotky je potrebné vložiť nabíjateľné AAA batérie, ktoré sú súčasťou príslušenstva. Jednotku vložte do nabíjačky, pripojte k sieti a pred prvým použitím nechajte nepretržite nabíjať minimálne 15 hodín.

Snímacie podložky umiestnite pod matrac detskej postieľky a pomocou kábla prepojte s detskou jednotkou. Senzory musia byť umiestnené na pevnej podložke. Do detskej jednotky vložte AAA batérie a umiestnite ju na rovnom, stabilnom mieste (môžete využiť aj statív). Jednotka musí byť prednou stranou otočená k bábätku (na nastavenie uhla kamery použite otočný gombík) a podľa odporúčaní výrobcu umiestnená vo vzdialenosti cca 1 meter od postieľky. Pripojte prepájací kábel a AC adaptér. Ak je všetko hotové, baby jednotku môžete zapnúť zatlačením ľavého „krídelka“ smerom dozadu. Po zapnutí rodičovskej jednotky sa obe jednotky vzájomne prepoja a monitor je pripravený na používanie.

Vlastnosti monitora Angelcare AC1100

Prehľad funkcií monitora Angelcare AC 1100 je naozaj pôsobivý. Navyše každú z funkcií viete individuálne nastaviť podľa svojich vlastných potrieb.

Monitorovanie pohybu/dýchania

Angelcare AC 1100 ponúka nepretržité monitorovanie pohybov dieťaťa, vrátane dýchania. Pomocou snímacích podložiek umiestnených pod matracom detekuje aj tie najmenšie pohyby a ak nedošlo k žiadnemu pohybu po dobu viac ako 20 sekúnd, zaznie alarm na oboch jednotkách.

Citlivosť snímačov je možné nastaviť, a tak predchádzať falošným poplachom. V prípade, že monitorovanie pohybov nechcete využívať, môžete túto funkciu úplne vypnúť a monitor používať ako videopestúnku.

Monitor môže byť napájaný zo siete alebo napájaný z batérií. V prípade, že dôjde k výpadku napájania, automaticky sa prepne na napájanie z batérií a bude ďalej pokračovať v prevádzke. Pri nízkej úrovni kapacity batérií vás na túto skutočnosť upozorní zvukový signál.

Dosah a zvuk

Zariadenie má vnútorný dosah cca 50 metrov a vo vonkajšom prostredí dosah až 200 metrov, takže sa môžete voľne pohybovať vo vnútri i mimo domova. Na skutočnosť, že ste mimo dosahu signálu, vás upozorní alarm.

Monitor pracuje na frekvencii 2,4 GHz a má celkom 64 kanálov. Digitálny prenos zabezpečuje naozaj kvalitný kryštálovo čistý zvuk bez šumu. Najvhodnejší kanál pre odosielanie a prijímanie zvukových signálov sa ladí automaticky pomocou technológie FHSS. Tým sa minimalizuje riziko rušenia inými elektronickými zariadeniami, signál je chránený a súkromný.

Obojsmerná komunikácia – interkom

AC 1100 je vybavený funkciou obojsmernej komunikácie. Táto šikovná voľba vám umožní nielen počuť, ale aj prihovoriť sa bábätku, ak sa zobudí. Je to veľmi užitočná funkcia, ktorá vám umožní upokojiť dieťatko na diaľku, bez toho aby ste hneď utekali do detskej izby. V kombináciou s kamerou, cez ktorú dieťatko vidíte, naozaj perfektné.

Plne farebný dotykový displej a video funkcie

Monitor Angelcare AC 1100 je vybavený dotykovými ovládacími prvkami, ktoré môžete používať s farebným 2,75″ (7 cm) dotykovým LCD displejom. Displej je naozaj informatívny, s horným stavovým riadkom, ktorý zobrazuje aktuálnu teplotu v detskej izbe, vizuálny indikátor dýchania dieťaťa, intenzitu bezdrôtového pripojenia a úroveň batérie. Displej zároveň sprístupňuje používanie a nastavenie všetkých funkcií monitora.

Detská jednotka je vybavená farebnou HD kamerou (240×320 pixelov, 15 snímok/sek.) s infračerveným nočným videním. V priebehu dňa uvidíte plnofarebné video, v noci sa jednotka automaticky prepne do režimu nočného videnia. Tieto obrázky budú čiernobiele.

Funkcia videa zahŕňa digitálny zoom a otáčanie resp. posúvanie obrazu do strán. Priblíženie obrazu dieťatka je na veľmi dobrej úrovni. Detskú jednotku je pred použitím potrebné starostlivo nastaviť tak, aby kamera snímala bábätko.

Ďalšie funkcie

Funkcia TICZapnutím špeciálnej zvukovej funkcie „TIC“, začne vaša rodičovská jednotka vydávať tikajúci zvuk, ktorý naznačuje, že monitorovanie pohybu funguje správne. Túto funkciu viete deaktivovať a spoľahnúť sa na vizuálnu svetelnú indikáciu zeleného LED svetielka.
Nočné svetielko na detskej jednotkeNa detskej jednotke je možné zapnúť tlmené svetielko príjemnej upokojujúcej farby.
Timer – časovačTáto funkcia umožňuje plánovať dobu spánku, bdenia a podobne.
Zobrazenie teploty a nastavenie teplotného alarmuRodičovská jednotka zobrazuje teplotu v detskej izbe a upozorní vás v prípade, ak je v izbe príliš teplo alebo chladno. Interval teplotného alarmu si môžete nastaviť podľa vašich preferencií.
Nastavenie alarmuV menu nastavení si viete vybrať režim alarmu rodičovskej jednotky. K dispozícii máte 3 možnosti: zvukový alarm, zvukový aj vibračný alarm, iba vibrovanie.
Lokátor rodičovskej jednotkyUmožňuje nájisť odloženú rodičovskú jednotku stlačením jediného tlačidla.
Ukazovateľ vybitých batériíSymbol indikátora napätia batérií na LCD displeji umožňuje vidieť, kedy batérie vymeniť. Ak je napätie batérií príliš nízke, alebo batérie treba vymeniť rodičovská jednotka vás upozorní pípnutím.
Kontrola dosahu Out-of-range / In-RangeRodičovská jednotka nepretržite sleduje intenzitu spojenia s detskou jednotkou. Pokiaľ sa spojenie medzi jednotkami preruší, systém vás upozorní na stratu signálu.
Nastavenie citlivosti senzorov a zvukuAngelcare AC 1100 umožňuje nastavenie citlivosti senzorov a nastavenie intenzity zvuku.

 

Cena monitora

 


Angelcare Monitor dychu a baby video monitor AC1100 Je možné kúpiť v slovenských e-shopoch za cenu od € do
(Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

 

Záverečné hodnotenie monitora Angelcare AC1100

Monitor Angelcare AC1100 je sofistikovaný detský monitorovací systém, ktorý funguje veľmi dobre a má obrovský počet funkcií. Obojsmernou komunikáciou, kvalitným videom, monitorovaním pohybov dieťatka, množstvom možností nastavenia na požadovanú úroveň a širokou škálou funkcií, je monitor Angelcare AC1100 ideálnym riešením pre mnohých rodičov.

Vďaka elegantnému dizajnu a špičkovej technológii patrí Angelcare AC1100 video, pohybovému a zvukovému monitoru popredné miesto na trhu. Napriek vyššej cene, jeho nákup určite odporúčame.

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *