Monitor dychu Babysense II. recenzia

Monitor dychu Babysense II. je profesionálne zariadenie izraelskej firmy, používané na monitorovanie dýchania dojčiat najmä počas prvého roka života. Na našom trhu je už viac ako 15 rokov a patrí k najpredávanejším monitorom dychu. Využíva sa nielen v domácnostiach, ale aj vo väčšine pôrodníc a nemocníc v SR. Bližšie informácie o monitore dychu Babysense II. sa dozviete v našej recenzii.

Základné technické parametre Babysense II.

 • Napájanie: 4× 1,5V AA batérie typu LR6
 • Príkon: 6 kW
 • Spotreba prúdu: 1 mA
 • Hlasitosť alarmu: 85dB SPL na vzdialenosť 1 m
 • Počet snímacích panelov: 2
 • Rozmery senzorových panelov: 27 x 44 cm
 • Rozmery kontrolnej jednotky: 16×11 cm
 • Prístroj je možné použiť do hrúbky matraca 12 cm
 • Certifikovaný zdravotnícky prístroj
 • Ako zdravotnícka pomôcka je registrovaná Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv SR

POZRITE SI CENU MONITORA

Prečo používať monitor dychu Babysense II.

Babysense II. je na obsluhu nenáročný prístroj od izraelského výrobcu, ktorý priebežne monitoruje dýchanie dieťaťa. V prípade zastavenia dychu na viac ako 20 sekúnd, alebo ak dychová frekvencia klesne pod 10 nádychov za minútu, vás na túto skutočnosť upozorní zvukovým signálom.

Monitorovanie dych je zvlášť dôležité v prvom roku veku dieťaťa. V priebehu prvého roka života môže dôjsť k nepravidelnému dýchaniu alebo dokonca k zástave dýchania dieťatka. V extrémnej situácii môže byť zastavenie dýchania spojené s tzv. syndrómom náhleho úmrtia dieťaťa (S.I.D.S. Sudden Infant Death Syndrom), ktorý je aj dnes častou príčinou smrti detí do jedného roku veku.

Tento syndróm nie je možné predvídať, vopred ho diagnostikovať alebo mu zabrániť. Aj napriek všetkému úsiliu lekárov a vedeckých teamov, ktoré sa problematikou SIDS zaoberajú, moderná medicína doposiaľ nenašla žiadne liečebné prostriedky, ani iné riešenie.

Jednou z možností, ako čiastočne znížiť riziko je okrem iného aj zakúpenie kvalitného monitora dychu či detskej pestúnky.

Monitor dychu Babysense II. ponúka unikátny systém ochrany, ktorý poskytuje rodičom istotu tým, že spoľahlivo kontroluje dýchanie dieťatka a včas upozorní na možný problém. Rodičia sú tak schopný okamžite a včas reagovať na neočakávané situácie.

Babysense II. riadiaca jednotka a senzorové podložky

Hlavné charakteristiky monitora dychu Babysense II.

Babysense II je mimoriadne citlivý prístroj, ktorý monitoruje pohyby dýchania dieťaťa cez matrac v priebehu spánku. Monitorovací systém sa skladá z kontrolnej jednotky, a senzorových dosiek vložených medzi matracom a dnom postielky. Senzory tak niesú v priamom kontakte z dieťaťom, preto nijako neobmedzujú jeho pohyb.

Prístroj sa skladá z týchto súčastí:

 • kontrolná jednotka,
 • 2 senzorové podložky,
 • spojovací kábel,
 • závesná úchytka

Jednoduché použitie

Babysense II sa používa naozaj veľmi jednoducho. Stačí umiestniť senzory pod matrac detskej postieľky a prepojiť ich s kontrolnou jednotkou. Ak používate monitor pre dieťa, ktoré ešte nie je schopné loziť, stačí použiť len jednu senzorovú podložku, druhú môžete umiestniť napríklad v kočíku. S dieťatkom Vám tak stačí preniesť len kontrolnú jednotku a pripojiť ju k druhému senzoru.

Ak sa dieťa začne v postieľke otáčať a pohybovať aj po oblasti „nepokrytej“ jednou senzorovou podložkou, je potrebné používať obe podložky pre dokonalé pokrytie celého lôžka.

Monitor pracuje na 4 bežných AA batériách, bez nutnosti pripojenia do elektrickej siete. Babysense II. nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť okrem výmeny batérií, ak svieti výstražná kontrolka. Výdrž kvalitných alkalických batérii pri bežnom využívaní prístroja je cca 6 mesiacov.

Inštalácia monitora dychu:

Zvuková a svetelná (vizuálna) signalizácia

Na kontrolnej jednotke monitora dychu Babysense II. sa nachádza vypínač, schovaný pod odklopnou krytkou, ktorým sa prístroj zapína a vypína a 3 kontrolky pre svetelnú signalizáciu.

3 indikátory zabezpečujúce svetelnú signalizáciu:

 1. Kontrolka dychu (zelená blikajúca)
 2. Indikátor alarmu (červená) – aktivuje sa pri spustení alarmu
 3. Indikátor vybitia batérií (bliká na červeno)

Po zapnutí prístroja sa rozsvieti kontrolné svetielko. Ak je zaznamenávané dýchanie a pohyby dieťaťa, bliká zelená kontrolka dychu, ktorá je dobre viditeľná aj na väčšiu vzdialenosť. Blikajúce zelené svetielko je signálom, že všetko je v poriadku.

Ak sa z akéhokoľvek dôvodu dýchanie dieťatka zastaví na 20 sekúnd alebo sa frekvencia dýchania spomalí na menej ako 10 dychových pohybov za minútu, ozve sa hlasný zvukový alarm a zároveň sa aktivuje červená kontrolka alarmu.

V prípade, že napätie batérií je nedostatočné, rozbliká sa červená kontrolka indikátora vybitia batérií. V tomto prípade vymeňte batérie čo najskôr.

Zoberte na vedomie:

Babysense II. je kvalitný prístroj určený na monitorovanie dýchania dieťatka. Slúži ako detekcia možných problémov a upozornenie pre rodičov. Majte na pamäti, že prístroj nedokáže zasiahnuť a vyriešiť problém, ak dieťa prestane dýchať. Je zodpovednosťou rodičov alebo opatrovateľov, aby rýchlo reagovali na alarm a vykonali kroky potrebné k záchrane dieťaťa.

Testovanie monitora a vplyv prostredia

Babysense II. je veľmi citlivý prístroj, ktorý bol podrobený rozsiahlemu testovaniu, aby bola zabezpečená maximálna bezpečnosť dieťaťa. Odporúčame s ním zaobchádzať opatrne, nehádzať ho a dodržiavajte inštrukcie pre inštaláciu.

Monitor dychu pravidelne testujte:

 • Skontrolujte, či v čase, keď je dieťa v postieľke bliká zelená kontrolka.
 • Vyberte dieťa z postieľky a počkajte či sa po 20 sekundách spustí alarm.

Ak sa zvukový alarm po 20 sekundách nespustí, skontrolujte správnosť inštalácie a prepojenia všetkých častí monitora. Skúste eliminovať aj všetky rušivé vplyvy prostredia ako sú napríklad ventilátory, klimatizácia, odstráňte mobily z dosahu monitora a podobne. Vďaka vysokej citlivosti senzorov, môže byť nimi monitor ovplyvnený. Ak sa alarm nespustí ani po týchto opatreniach, pravdepodobne je na vine technická príčina.

Záverečné hodnotenie

BabySense II. je kvalitný, spoľahlivý a jednoducho použiteľný 2-senzorový monitor dychu. Monitor je veľmi citlivý a efektívny v monitorovaní dychu dieťaťa. V prípade jeho zastavenia, alebo spomalenia ihneď varuje rodičov o hroziacom nebezpečenstve. Pre bezpečnosť dieťaťa, spokojnosť a kľud rodičov je to perfektný pomocník za prijateľnú cenu.

  KÚPIŤ MONITOR 

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *