Monitor dychu Babysense V. recenzia

Babysense V. je jedným z najobľúbenejších detských monitorov dychu a v tejto recenzii sa pozrieme na čo je potrebné sa sústrediť predtým, než sa ho rozhodnete objednať.

Izraelský výrobca HISENSE uviedol v roku 2014 na trh modernejší monitor dychu Babysense 5 s dvomi senzorovými podložkami, ktorý postupne nahrádza jeho predchodcu Babysense II. Monitory Babysense patria dlhodobo medzi najúčinnejšia a najbezpečnejšie monitory dychu na trhu, ktoré spĺňajú najprísnejšie kritéria certifikácie. Sú klinicky testované, majú štatút zdravotníckej pomôcky a používajú sa v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach po celom svete.

Základná technické parametre monitora Babysense 5

 • rozmery (šírka x hĺbka x výška) – riadiaca jednotka: 110 x 38 x 235 mm, priemer senzorovej dosky 216mm
 • hmotnosť cca 1 kg
 • napájanie 4×1,5V AA batérie (batérie nie sú súčasťou balenia )
 • približná spotreba: 1mA, pri optimálnych podmienkach batéria vydrží cca 6 mesiacov
 • hladina intenzity zvuku vo vzdialenosti 1m zvyčajne 85 dB

Monitor dychu Babysense V. recenzia

Babysense 5 je spoľahlivý, kvalitný a veľmi citlivý monitor určený na detekciu zastavenia dýchania u dojčiat. Výrobca tohto zariadenia firma Hisense, uvidela na trh prvú verziu monitora dychu už v roku 1992. U modelu Babysense 5. sa vzhľad monitora zmenil, ale osvedčená technológia ostala nezmenená. Babysense je navrhnutý s prihliadnutím na nebezpečenstvá, ktorým môžu čeliť deti v nemocniciach a v domácnostiach spojené so syndrómom náhleho úmrtia dojčiat (bežne známy ako SIDS). Citlivé zariadenie monitoruje cez matrac dýchanie dieťaťa počas spánku a v prípade zastavenia alebo nepravidelnosti upozorní rodičov alebo opatrovateľov.

Obsah balenia

 • Riadiaca jednotka
 • Držiak riadiacej jednotky
 • 2 senzorové dosky
 • Užívateľská príručka
 • Doplnkový háčik na zavesenie
 • 2 prepojovacie káble

Kľúčové vlastnosti

Babysense V. sa vyhýba bonusovým funkciám a zameriava sa na jednoduchosť používania a maximálnu spoľahlivosť. Funkčnosť a ergonómia sú zamerané výhradne na kontrolu respiračnej aktivity dieťaťa počas spánku.

Monitor Babysense V. má novo designovanú kontrolnú jednotku, ktorá spolu s 2 bezdotykovými senzorovými podložkami predstavuje unikátny bezpečnostný systém. Okrúhle senzorové podložky sú na zadnej strane vybavené ovládačmi citlivosti, čím sa významne zvyšuje bezpečnosť používania monitora dychu.

Moderný dizajn

Monitor Hisense Babysense V. na prvý pohľad zaujme moderným a originálnym dizajnom. Riadiaca jednotka má štíhly tvar a je napájaná tužkovými batériami AA, vďaka čomu je monitor ideálny aj na cestovanie alebo na použitie v postieľke, ktorá nie je umiestnená v blízkosti zásuvky. Jedinečný dizajn dotvárajú dve senzorové dosky, ktoré majú okrúhly tvar, čím sa výrazne odlišujú od svojho predchodcu ale aj od modelov konkurencie.

Jednoduché používanie

Jednoduchosť používania je jedna z najväčších predností monitora dychu Babysense 5. Montáž a nastavenie je jednoduché pri konfigurácii jedného alebo oboch senzorov.

 1. Jednoducho položíte podložky pod matrac postieľky (na umiestnenie senzorových podložiek je potrebný pevný povrch, aby senzory fungovali správne).
 2. Uistite sa, že či je ovládač citlivosti na spodnej strane senzorových dosiek nastavený do polohy 3.
 3. Podložky pomocou káblov ľahko prepojíte s riadiacou jednotkou (dbajte na to aby prepojovacie káble ostali schované pod matracom).
 4. Podložky snímačov monitorujú celú oblasť postieľky a nedotýkajú sa dieťaťa. Nijako ho neohrozujú ani neobmedzujú v pohybe.
 5. Na riadiacej jednotke je iba jedno tlačidlo, ktoré sa používa na zapnutie a vypnutie. Okrem tlačidla on/off sa na rodičovskej jednotke nachádzajú 3 kontrolky – modrá kontrolka dýchania, červená výstražná kontrolka a kontrolka vybitia batérií. Pokiaľ snímače zaznamenávajú pohyb a dýchanie, rozbliká sa modrá kontrolka. V prípade, že po dobu viac ako 20 sekúnd nedôjde k pohybu alebo dychová frekvencia klesne pod 10 vdychov za minútu, spustí sa zvukový alarm a rozsvieti sa červená kontrolka.
 6. Babysense 5 pracuje s bežnými domácimi batériami typu AA – bez káblov, bez zástrčiek, bez pripojenia k sieti. Životnosť batérií je vynikajúca, pri bežnom využívaní monitora dychu výrobca udáva až 6 mesiacov používania. Keď sa batérie dostanú na nízku úroveň, začne blikať kontrolka vybitých batérií na riadiacej jednotke.

Prístroj po uvedení do prevádzky nevyžaduje žiadnu zvláštnu údržbu okrem výmeny batérií.

Zvuková a vizuálna výstraha

Systém Hisense Babysense 5 je vybavený vysoko citlivými detektormi pohybu v senzorových podložkách, ktoré monitorujú všetky detské mikro-pohyby počas spánku. Ak počas viac ako 20 sekúnd nedôjde k žiadnemu pohybu, alebo ak rýchlosť dýchania spomalí na menej ako 10 mikro-pohybov za minútu, prístroj zaznie zvukové upozornenie a bliká červená kontrolka. Respiračný monitor spoľahlivo odhalí potenciálne hrozby a vy budete okamžite vedieť, že dieťatko potrebuje pozornosť.

Spoľahlivosť

Monitor Babysense 5 patrí medzi najspoľahlivejšie monitory dychu na trhu. Senzory sú veľmi citlivé, môžu byť dokonca ovplyvňované vonkajším vplyvmi (napr. kolotoč nad postieľkou, klimatizácia a pod. ). Takéto vplyvy môžu vytvárať vonkajšie vibrácie, a brániť resp. spomaľovať aktiváciu alarmu. Odporúčame preto vykonávať testy monitoru tak, ako je to uvedené v užívateľskej príručke.

Aj keď je Babysense 5 dodávaný s dvoma senzorovými doskami, výrobca v návode odporúča používať len jednu v prípade, že dieťa ešte nie je schopné liezť. Ak sa dieťa v postieľke presúva, používajte oba senzory.

Akonáhle je prístroj nastavený a zapojený správne, falošné poplachy sa vyskytujú v minimálnej miere a monitor pracuje spoľahlivo.

Bezpečnosť

Babysense 5 je vhodný pre zdravých novorodencov od narodenia do cca 1 roka. Senzorový systém je bezpečný a vytvorený tak, aby dieťatko neprišlo do priameho kontaktu so žiadnou súčasťou monitora a aby nijako nebolo ovplyvnené jeho pohodlie alebo spánok.

Riadiaca jednotka je pripojená na snímače umiestnené medzi matracom a dnom detskej postieľky. Prepojovacie káble sú preto umiestnené pod matracom, a bábätku nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Keďže riadiaca jednotka je priamo prepojená na snímacie dosky, a na rozdiel od tradičných detských monitorovacích zariadení nie je na prenos signálu medzi dieťaťom a riadiacim modulom potrebný žiadny rádiový prenos. Tým sa eliminuje možnosť rušenia inou elektronikou v domácnosti, alebo straty spojenia.

Monitor dych Babysense 5 je navyše certifikované lekárske zariadenie triedy IIb., schválené podľa smerníc Európskej únie. Certifikácia a štatút zdravotníckej pomôcky ho odlišuje od väčšiny ostatných mononitorov dychu na trhu. Na dosiahnutie certifikácie bol prístroj podrobený početným klinickým skúškam a testovaniu v nemocniciach. V súčastnosti je bežne používaný v zdravotníckych zariadeniach na celom svete.

Babysense V. získal aj početné rodičovské ocenenia.

 


HiSense Babysense Monitor dychu V Je možné kúpiť v slovenských e-shopoch za cenu od € do
(Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

 

Záverečné hodnotenie monitora dychu Babysense 5

Babysense 5 je vynikajúci, vysokokvalitný monitor dychu, ktorý spoľahlivo monitoruje vitálne funkcie dieťaťa a umožňuje rodičom pokojný spánok. Vzhľadom na všetky funkcie zariadenia, jednoduchosť používania, spoľahlivosť a povesť, je cena podľa nášho názoru primeraná. Ak cena vyhovuje vášmu rozpočtu, hľadáte jednoduchosť a spoľahlivosť, Babysense 5 môže byť pre vás to pravé.

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *