Digitálna pestúnka Philips AVENT SCD 501/00 recenzia

Philips Avent SCD 501/00 je aktuálne jedna z najobľúbenejších a najpredávanejších detských digitálnych opatrovateliek na našom trhu. Spoľahlivý prenos čistého, ničím nerušeného zvuku, veľmi intuitívne ovládanie a výborný pomer cena/výkon – to sú hlavné prednosti tohto babymonitoru. Pri rozhodovaní, či táto detská pestúnka bude spĺňať aj vaše potreby, vám pomôžu informácie v našej recenzii.

Základné technické parametre Avent SCD 501/00

Typbezdrôtový digitálny prenos, technológia DECT
Dosah vo voľnom priestoreaž 300 m
Dosah v interiériaž 50 m
Napájanie detská jednotkael. sieť 220-240V
Napájanie rodičovská jednotkael. sieť 220-240V, batérie 2 x 1,5V R6 AA alebo 2 x 1,2V nabíjateľné R6 AA
Prevádzkový čas s batériamiaž 24 hodín
Rozmery balenia22.2 x 15.6 x 5.6 cm

 


Philips Avent Elektronická opatrovateľka DECT SCD501/00 Je možné kúpiť v e-shopoch za cenu od € do
(Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

 

Obsah balenia

V balení detského monitora Philips Avent SCD 501/00 nájdete rodičovskú a detskú jednotku s napájacími zdrojmi a užívateľskú príručku. Obe jednotky sú vyrobené z kvalitných plastov.

Detská jednotka je napájaná z elektrickej siete pomocou sieťového kábla.

Rodičovskú jednotku viete napojiť pomocou adaptéra z elektrickej siete. Takisto môžete do zariadenia vložiť batérie, vďaka čomu budete môcť rodičovskú jednotku používať mobilne. Môžete ju používať pomocou dvoch 1,5V nenabíjateľných alkalických batérií typu AA R6 alebo dvoch 1,2V nabíjateľných batérií typu R6 AA. Jednotka nemá funkciu nabíjania. Ak chcete používať nabíjateľné batérie, na ich dobíjanie potrebujete samostatnú nabíjačku.

Prevádzkový čas rodičovskej jednotky s úplne nabitými batériami je až 24 hodín.

V balení nájdete:

 • Rodičovskú jednotku s napájacím zdrojom
 • Detskú jednotku
 • Užívateľskú príručku

Pestúnka Philips Avent SCD 501/00 detská jednotka Babymonitor Avent SCD501/00 rodičovská jednotka

Uvedenie do prevádzky

Uvedenie detského monitora Philips Avent SCD 501/00 do prevádzky je veľmi intuitívne a jednoduché. Nesprávna obsluha je takmer nemožná. Stačí podržať tlačidlo zapínania na 3 sekundy na oboch jednotkách. Akonáhle rodičovská a detská jednotka nadviažu spojenie, na rodičovskej jednotke sa na zeleno rozsvieti kontrolné LED svetielko „link“ (spojenie). V prípade, že sa spojenie nevytvorí, alebo je detská jednotka vypnutá, kontrolka „link“ bliká na červeno a rodičovská jednotka pípa.

Funkcie a vlastnosti digitálnej pestúnky Philips AVENT SCD 501/00

Model SCD 501/00 patrí medzi základné detské pestúnky značky Philips Avent. Má k dispozícii prakticky len tie najdôležitejšie funkcie, rôzne rozširujúce funkcie výrobca zámerne vynechal. Preto je monitor veľmi lacný a jednoducho sa používa. Hlavnou prednosťou je bezproblémový čistý a vysoko kvalitný prenos zvuku bez rušenia. Príjemne prekvapí aj vysoký dosah.

Kľúčové vlastnosti, ktoré môžete očakávať:

 • DECT technológia zaručuje prenos bez rušenia od akýchkoľvek iných zariadení
 • dosah až 300 m vonku, 50m vnútri
 • EKO režim šetriaci energiu
 • tlmené nočné osvetlenie
 • signalizácia nepretržitého spojenia medzi jednotkami
 • nastavenie hlasitosti zvuku
 • indikácia zvuku pomocou LED diód
 • indikácia vybitia batérií

DECT technológia používaná v pestúnke Avent SCD 501/00 zabezpečuje, že detská vysielačka má správny rozsah, bezproblémový prenos a prenáša len dokonale čistý zvuk z vašej detskej jednotky. Šifrovanie údajov zaistí bezpečnosť spojenia a 100% súkromie. Máte istotu, že na prijímači nebudete chytať zvuky z iných zariadení napr. z detských pestúnok používaných v susedných bytoch.

Dosah opatrovateľky Philips Avent DECT SCD501/00 je vo vonkajšom prostredí až 300 metrov, v bytoch a domoch cca 50 metrov. Dosah zariadenia sa môže líšiť v závislosti od okolia a faktorov, ktoré spôsobujú zoslabenie signálu (mokré a vlhké materiály, hrubé železobetónové steny, kovové platne a pod.)

Vďaka automatickému režimu Smart ECO má elektronická pestúnka nízku spotrebu energie. Režim Smart ECO automaticky prepína pestúnku do úsporného režimu, takže môžete detský monitor s batériami používať až po dobu 24 hodín. Čas výdrže závisí od druhu batérií, frekvencie a dĺžky prevádzkovania rodičovskej jednotky na batérie. Monitor však dokonale funguje aj s napájaním so siete.

Rodičovská jednotka umožňuje nastavenie niekoľkých úrovní hlasitosti. Úroveň hlasitosti zvuku signalizujú aj svetelné LED indikátory, ktoré sa aktivujú v prípade, ak sa v pestúnke ozve nejaký zvuk. Tieto kontrolky sú veľmi užitočné v prípade, keď potrebujete mať úplne stlmenú hlasitosť na rodičovskej jednotke.

Môžete si byť istý, že digitálna pestúnka Philips Avent SCD 501/00 vás spoľahlivo upozorní, že vaše dieťatko plače.

Detská jednotka má tlmené nočné osvetlenie, ktorým môžete pri uspávaní upokojiť dieťatko. Nie je možné ovládať ho materskou jednotkou. Vypína a zapína sa priamo na detskej jednotke, čo je trochu nepraktické.

Záverečné hodnotenie

Môžeme skonštatovať, že Philips Avent SCD 501/00 je veľmi solídna a spoľahlivá elektronická pestúnka s intuitívnym ovládaním a výbornou kvalitou prenosu zvuku. Zvuk je čistý, bez šumu a rušenia. Tento model výrobcu Avent ponúka rozumný rozsah základných funkcií a veľmi dobrý pomer cena / výkon.

Klady

 • prenos prvotriednej kvality
 • čistý zvuk bez šumu a rušenia
 • jednoduché intuitívne ovládanie
 • vysoký dosah (interiér až 50m, exteriér až 300m)
 • veľmi dobrý pomer cena / výkon

Zápory

 • detská jednotka napájaná len zo siete
 • rodičovská jednotka nedobíja batérie
 • chýba funkcia obojsmernej komunikácie

Philips Avent Elektronická opatrovateľka DECT SCD501/00 Je možné kúpiť v e-shopoch za cenu od € do
(Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *