Plienkový monitor pohybu Snuza Go recenzia

Snuza GO je mobilný a ľahko použiteľný monitor pohybu, ktorý sa pripína na plienku bábätka. Ultra-citlivý flexibilný hrot detekuje aj tie najmenšie pohyby dieťatka. Ak prístroj nezaznamená žiadny pohyb po dobu 20 sekúnd, Snuza Go spustí alarm. Go! vás upozorní aj v prípade, že sú pohyby bruška dieťaťa veľmi slabé alebo klesnú pod 8 pohybov za minútu. Na klady a zápory tohto malého monitora pohybu sa pozrieme v našej recenzii.

Základné vlastnosti monitora pohybu Snuza GO!

 • pripevnenie na plienku
 • reaguje na každý pohyb dieťaťa
 • malé rozmery – 67 x 42 x 23 mm
 • svetelný a hlasný zvukový alarm (85 dB)
 • alarm nastaviteľný po 15, 18 alebo 20 sekundách bez pohybu
 • varovanie, ak sú pohyby slabé, alebo klesnú pod 8 za minútu
 • funguje na batérie

Recenzia monitora Snuza GO

Snuza Go je malý, prenosný monitor pohybu, ktorý sa pripevňuje na plienku a sníma pohyby bruška bábätka pri nádychu a výdychu. Malý prístroj tieto pohyby vyhodnocuje a ak príde k ich zastaveniu, prípadne spomaleniu pod zadaný limit spustí sa alarm. Princíp upozornenia na zastavenie pohybov resp. dýchania dieťaťa je teda veľmi podobný ako u podložkových monitorov dychu (napríklad Babysense 5 alebo Jablotron Nanny). Vyrovná sa im spoľahlivosťou? Aké sú výhody a nevýhody monitora Snuza GO?

Dizajn

Monitor Snuza Go je ergonomicky navrhnutý tak, aby pohodlne sadol na detskú plienku a monitor je dostatočne malý, aby sa zmestil do dlane. Navyše je veľmi ľahučký, má hmotnosť len 32g.

Zariadenie je svojim tvarom prispôsobené detskému brušku, a upevneniu na plienku tak, aby čo najmenej prekážalo a nepôsobilo na bábätko rušivo. Flaxibilná snímacia hlava monitora je špeciálne ohnutá, aby priliehala špičkou a nestratila kontakt s pokožkou dieťaťa. Vyrobená je z hypoalergénneho a na dotyk veľmi príjemného materiálu. Nemusíte sa teda obávať žiadnych alergických reakcií a ani toho, že bude monitor pre bábätko nepríjemný.

Monitor pohybu Snuza Go profil

Na prednej strane monitora sa nachádzajú otvory reproduktora a 2 kontrolky:

 • svetelný indikátor batérie
 • svetelný indikátor pohybu

Po bočných stranách sú tlačidlá vypnutia/zapnutia monitora (ON/OFF) a nastavenia režimu (MODE/OFF ). Aby sa predišlo náhodnému vypnutiu zariadenia jednoduchým stlačením tlačidla, je zariadenie vybavené posilneným bezpečnostným systémom. Vypnutie si vyžaduje súčasné a dlhšie stlačenie tlačidiel na oboch stranách monitora.

Plienkový monitor pohybu Snuza Go popis spredu

Na zadnej strane je Snuza GO vybavená silnou sponou, ktorá fixuje monitor pevne na plienke a minimalizuje riziko jeho uvoľnenia.

Snuza Go zadná strana

Uvedenie do prevádzky

Monitor nevyžaduje žiadnu zložitú inštaláciu a nastavovanie, je pripravený na použitie prakticky ihneď po vybratí z krabice.

Zariadenie zapnete krátkym podržaním tlačidla ON/OFF. Po zapnutí prebehne úvodný test, pri ktorom sa postupne rozsvietia svetelné kontrolky, zaznie úvodný tón a skontroluje sa batéria. Ak je batéria v poriadku kontrolka batérie svieti na zeleno. Oranžová znamená, že batéria je takmer vybitá a pri úplnom vybití svieti kontrolka na červeno a monitor nebude pracovať.

Po zapnutí prístroj pomocou klipu pripevníte na plienku tak, aby sa špička dotýkala bruška bábätka. Prístroj začne monitorovať dýchacie pohyby dieťaťa.

Upozornenie:

Pre správne fungovanie monitora je mimoriadne dôležité správne upevnenie prístroja na plienku. Pozorne si prezrite návod a riaďte sa uvedenými pokynmi.

Spustenie a ovládanie je maximálne jednoduché. Rozbalíte, zapnete, pripevníte na plienku pomocou špeciálneho klipu a… Hotovo! Jediná vec, ktorú možno budete chcieť nastaviť, je časový interval spustenia alarmu – dispozícii máte 3 možnosti: 15, 18 a 20 sekúnd.

Zariadenie funguje na batérie, nepoužíva externé napájanie alebo elektrickú sieť. Použiteľnosť zariadenia je preto mimoriadne mobilná a flexibilná – môžete ho používať prakticky kdekoľvek a kedykoľvek.

Ako funguje plienkový monitor Snuza GO

Monitor funguje na veľmi jednoduchom princípe. Hlavným pracovným prvkom monitora pohybu Snuza GO je malý snímač, umiestnený vo flexibilnej špičke. Snímač registruje pohyby bruška pri nádychu a výdychu a odosiela signál do riadiacej časti prístroja. Riadiaca časť signály vyhodnocuje, a v prípade, že frekvencia pohybu klesne pod určenú hodnotu, spustí sa alarm.

Snuza Go! má možnosť nastaviť tri rôzne intervaly spustenia alarmu. Spustenie alarmu môžete nastaviť na 15, 18 a 20 sekúnd bez zaznamenaného pohybu. Zariadenie vás tiež upozorní, ak sú pohyby vášho dieťaťa slabé a klesnú na menej ako 8 za minútu.

Monitor GO používa sofistikovaný zvukový alarm. Hlasitosť alarmu je navrhnutá tak, aby ste ho pre zvýšenie dosahu mohli efektívne používať aj v kombinácii s elektronickou pestúnkou, resp. videomonitorom. Alarm tak budete bez problémov počuť v ktorejkoľvek časti bytu, domu alebo v záhrade.

Na monitore môžete aktivovať aj funkciu „tikania“. Pri aktivovaní tejto funkcie monitor „tiká“ pri každom pohybe brucha dieťaťa. Táto funkcia poteší v prípade, že chcete používať kombináciu so zvukovým detským monitorom – tikanie vás ubezpečí, že je všetko v poriadku.

Okrem zvukového alarmu a „tikania“ je prístroj vybavený svetelným indikátorom pohybu, ktorý rodičom vizuálne signalizuje pohyby alebo poplachy. Kontrolka bliká na zeleno pri každom pohybe brucha, pri slabých pohyboch oranžovo a pri alarme červeno.

Zvuková a vizuálna výstraha (kontrolka pohybu + zvukový alarm):

Zelená: Normálne pohyby brucha.

Oranžová: Veľmi slabé alebo nevýrazné pohyby brucha (napr. veľmi plytké dýchanie).

Oranžová a pípnutie dvojitým tónom každú sekundu: Intenzita pohybov menej ako 8 za minútu.

Červená a zvukový alarm: 15, 18 alebo 20 sekúnd bez zaznamenania pohybu brucha.

Výhody / nevýhody plienkového monitora Snuza Go

Výhody:

 • malé rozmery
 • jednoduché použitie a manipulácia
 • ľahko prenosný – viete využiť kdekoľvek
 • ideálny na cestovanie

Nevýhody:

 • kratšia doba používania (do doby keď sa začne dieťa otáčať)
 • možné falošné poplachy, ak je zle upevnený

Záverečné hodnotenie monitora Snuza Go

Snuza Go! je kompaktný, malý a ľahký monitor dýchania na plienku, so spoľahlivou funkčnosťou. Vďaka malým rozmerom a fungovaniu na batérie, je ideálny na cestovanie a dá sa použiť prakticky kdekoľvek. Monitor pohybov Snuza Go sa výborne hodí ako monitorovací nástroj, ktorý zabezpečí rodičom pocit istoty a poskytne pokojný spánok počas noci. S týmto monitorom nemusíte pravidelne kontrolovať vaše dieťa, aby ste zistili, či stále dýcha.Snuza Monitor dychu GO Je možné kúpiť v slovenských e-shopoch za cenu od € do
(Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *